Tag: UDRŽITELNOST

jason-blackeye--s1w1SguZTI-unsplash

Aktuality / 11. 9. 2023

Trialog k udržitelné due diligence budí obavy evropského byznysu

Proces trialogu o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o náležité péče společností v oblasti udržitelnosti se po letní unijní přestávce rozjíždí. V prvním zářijovém týdnu proběhla technická jednání a 7. září proběhla jeho politická část. Pokrok je pomalý, vzhledem k tomu, že na stole ještě není úplný kompromisní text ES PRES, nicméně existují body, u nichž se zdá, že sbližování je na dosah.

alexandre-lallemand-Pcs3mOL14Sk-unsplash

Odpady / Zpravodajství / 7. 9. 2023

Prehľad noviniek environmentálnej legislatívy EÚ

Environmentálna legislatíva Európskej únie sa neustále vyvíja a prináša nové nariadenia a smernice, pričom EÚ vytvára legislatívu s cieľom zabezpečiť jednotný právny rámec pre všetky členské krajiny. Je preto dôležité orientovať sa v pripravovaných legislatívnych zmenách.

tobias-weinhold-hXPomXrpUP0-unsplash

Aktuality / 14. 8. 2023

Evropské standardy o udržitelnosti v delegovaném aktu

Evropská komise zveřejnila finální delegovaný akt s evropskými standardy pro podávání zpráv o udržitelnosti (ESRS) v rámci CSRD - C C(2023) 5303, doplňující směrnici 2013/34/EU, pokud jde o standardy podávání zpráv o udržitelnosti.

f5c12e11-5e80-4637-a7b8-871f0d84a21d

Odpady / Zpravodajství / 7. 8. 2023

Zázrak z Jižní Moravy. Myco dokáže nahradit polystyren i překližku

Jak nahradit jednorázové plasty? To je otázka, kterou si kladou firmy po celém světě. Jihomoravský startup myco nabízí řešení. Věnuje se totiž pěstování mycelia - ekologického materiálu z podhoubí, který dokáže nahradit polystyren nebo třeba dřevotřísku ve stavebnictví. Produkt dokonce nadchnul porotu soutěže na podporu udržitelného podnikání SME EnterPRIZE natolik, že v kategorii startupů získal první místo.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS