1/2024

Evropská komise vítá zvolení Francesca La Camery generálním ředitelem Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje energie (IRENA)

| autor: Evropská komise / Petr Jarolímek0

Evropská komise vítá zvolení Francesca La Camery generálním ředitelem Mezinárodní agentury pro obn

Ředitel La Camera nahradí Adnana Amina z Keni, který úřad zastával od roku 2011.

Komisař pro energii a klimatické změny Miguel Arias Canete řekl: „Volba evropského kandidáta do čela této důležité organizace demonstruje naše celosvětově vedoucí postavení v oblasti OZE.

Jsem přesvědčen, že pan La Camera je tou správnou osobou pro vedení Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje energie v další fázi rozvoje obnovitelných zdrojů na celém světě."

Pan Francesco La Camera je v současné době ředitelem odboru mezinárodní spolupráce na ministerstvu životního prostředí v Itálii. Očekává se, že do čela IRENA nastoupí v dubnu 2019.

Mezinárodní agentura pro obnovitelné zdroje energie je mezivládní organizace se 160 členskými státy. Úlohou organizace je podporovat urychlení závádění OZE na celém světě poskytováním technické pomoci, politické podpory a nových údajů a analýz vládám.

V Evropské unii hrála Mezinárodní agentura pro obnovitelné zdroje energie významnou úlohu při posuzování potenciálu Evropy v oblasti obnovitelných zdrojů z hlediska jejich nákladové konkurenceschopnosti k roku 2030.

Volby se konaly v rámci 9. zasedání výročního shromáždění Mezinárodní agentury pro obnovitelnou energii v Abú Dhabí, na níž zastupovala Evropskou unii Dominique Ristori, generální ředitelka pro energetiku Evropské komise.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA