2/2023

EU se dohodla na financování projektů dopravní infrastruktury. Má urychlit dekarbonizaci

| autor: oEnergetice.cz - Jan Kroneisl0

EU se dohodla na financování projektů dopravní infrastruktury. Má urychlit dekarbonizaci

Od tohoto řešení si EU slibuje stabilitu, která jí umožní být lídrem v cestě za ambiciózním cílem k uhlíkové neutralitě a podpoře bezpečné, čisté a propojené mobility podle balíčků Clean Planet Proposal a Europe on the Move package.

Cílem bude podpořit dopravní prostředky šetrnější k životnímu prostředí. Především se tak jedná o železnice, budování nabíjecí sítě pro elektromobily a pro automobily používající alternativní paliva. EU doufá, že stabilní investice do těchto oblastí jí pomůže splnit politické ambice, které nastavil současný předseda Evropské komise, Jean-Claude Juncker.

„Nový CEF je srdcem evropské dopravy. Zaručí propojení, zrychlí dekarbonizaci a digitalizaci v evropské ekonomice a vytvoří synergii mezi dopravou, energetikou a digitální infrastrukturou.“ Evropský komisař pro dopravu Violeta Bulc.

Eurokomisař pro energetiku, Miguel Caňete uvedl, že dohoda o financování CEF umožní vybudování infrastruktury pro přechod na čistou energetiku a pomůže dosažení ambiciózních klimatických cílů pro rok 2030. Dále věří, že rozšíření projektů CEF povede k větší integraci energetického trhu, možnosti větší penetrace OZE a zvýšení bezpečnosti dodávek.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE