1/2024

EU dosáhla významného pokroku v udržitelném rozvoji, ale v některých oblastech zaostává

| zdroj: Cebre0

SDG_wedding_cake
zdroj: wikimedia.org

Eurostat zveřejnil zprávu „Udržitelný rozvoj v Evropské unii – monitorovací zpráva o pokroku směrem k cílům udržitelného rozvoje (SDGs) v kontextu EU – vydání 2024“, která poskytuje statistický přehled o pokroku EU směrem k cílům udržitelného rozvoje.

Zpráva ukazuje, že EU v posledních pěti letech dosáhla pokroku ve většině cílů SDGs, ale v několika cílech mírně zaostává. Největší pokrok byl zaznamenán v oblasti snížení nerovností, slušné práce a hospodářského růstu, a snížení chudoby. Dobrých výsledků bylo dosaženo i v oblastech udržitelného zemědělství, inovací, udržitelné spotřeby a výroby, života pod vodou, kvalitního vzdělávání a rovnosti pohlaví.

Mírný pokrok byl zaznamenán v oblastech míru, spravedlnosti a silných institucí, udržitelných měst a komunit, globálních partnerství a klimatické akce. V oblasti čisté vody a sanitace jsou výsledky smíšené. Cíl dostupné a čisté energie zaznamenal mírný pokles kvůli dopadu války na Ukrajině a energetické krizi v EU. Cíl zdraví a pohody byl ovlivněn pandemií COVID-19. Cíl život na souši je charakterizován několika neudržitelnými trendy v oblasti biodiverzity a degradace půdy, což vede k mírně nepříznivému hodnocení pokroku EU v této oblasti. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA