1/2021

ERÚ stahuje návrhy novel fakturační vyhlášky a licenční vyhlášky

| autor: Tisková zpráva ERÚ0

ERÚ stahuje návrhy novel fakturační vyhlášky a licenční vyhlášky

Energetický regulační úřad stahuje z legislativního procesu návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 70/2016 Sb., o vyúčtování dodávek a souvisejících služeb v energetických odvětvích (tzv. fakturační vyhláška), a návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 8/2016 Sb., o podrobnostech udělování licencí pro podnikání v energetických odvětvích (tzv. licenční vyhláška).

Mezi hlavní důvody, které vedou úřad ke stažení návrhů vyhlášek, jsou odůvodněné připomínky vznesené v průběhu mezirezortního připomínkového řízení.

ERÚ však v žádném případě nerezignuje na snahu o zvýšení úrovně ochrany spotřebitelů, ke kterému návrh fakturační vyhlášky směřoval.  Úřad proto po stažení návrhu fakturační vyhlášky využije uvolněných kapacit, aby zahájil přípravu podkladů pro odpovídající návrh novely energetického zákona.

Oblast ochrany spotřebitelů patří mezi hlavní priority nové Rady ERÚ. Důležitým krokem v tomto ohledu bylo ustavení nové rozkladové komise, která zahájila činnost už měsíc po nástupu Rady do funkce a zabývá se výhradně spotřebitelskou problematikou.

Jejím úkolem je mj. posílit využívání již existujících nástrojů práva a hledat nové možnosti jejich aplikace. Podrobnosti o této rozkladové komisi naleznete v tiskové zprávě ERÚ z 1. září 2017.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo