1/2024

EPH se chystá v Británii stavět nové ZEVO

| autor: Richard Bell / BDaily News / překlad Petr Jarolímek0

EPH se chystá v Británii stavět nové ZEVO

Zařízení v hodnotě 300 milionů liber (8,6 miliardy korun), díky kterému by vzniklo přibližně 50 nových pracovních míst, by generovalo 49,9 MW elektřiny - to by stačilo k vytápění zhruba 500 000 domácností.

Společnost EP UK Investments Ltd (EPUKI), která vlastní a provozuje elektrárnu South Humber Bank, nyní předložila plány spolu s žádostí o povolení k výstavbě.

Příslušný úřad okresu Severovýchodní Lincolnshire potvrdil v prosinci přijetí žádosti a rozhodnutí padne pravděpodobně koncem března.

Pokud bude plán schválen, nové ZEVO South Humber Bank bude spotřebovávat přibližně 620 000 tun odpadu ročně.

EPUKI, dceřinná společnost evropské sedmé největší energetické skupiny EPH, získala paroplynové elektrárny (CCGT) o výkonu 2,2GW od energetického gigantu Centrica v roce 2017.

V loňském roce firma začala uskutečňovat své plány na další rozšíření svého portfolia tím, že uvedla do provozu novou elektrárnu na biomasu o výkonu 420 MW v Lynemouthu v Northumberlandu.

EPUKI také získala povolení k výstavbě nových CCGT elektráren o výkonu 4,2 GW v Eggborough a King's Lynn.

James Crankshaw, vedoucí inženýr společnosti EPUKI, uvedl: „Velice nás těší, že můžeme představit nově plánované ZEVO v elektrárně South Humber Bank. ZEVO tak následuje dosavadní výstavbu v této lokalitě v hodnotě 53 milionů liber."

„Projekt není závislý na žádné smlouvě typu PPA (Power Purchase Agreement) nebo jiné formě zajištěného výnosu, jako je smlouva typu CFD (Contract For Difference), jak požadují jiné projekty EFW, a EPUKI očekává, že po schválení plánů brzy přistoupí k fázi samotné výstavby.."

Pokračoval: „Výstavba ZEVO poskytne tolik potřebný nový zdroj na výrobu a obnovu energie a vytvoří v uvedené lokalitě trvalá pracovní místa.

V nadcházejících měsících se těšíme na spolupráci s plánovacím orgánem i místní komunitou."

Zdroj: bdaily.co.uk

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA