2/2023

EPH je sedmý v Evropě ve výrobě elektřiny

| autor: redakce0

EPH je sedmý v Evropě ve výrobě elektřiny

V loňském roce dosáhly konsolidované tržby EPH částky 4,93 miliardy eur, oproti roku 2015 lze hovořit o nárůstu (tržby činily 4,57 mld). Konsolidovaný ukazatel Adjusted EBITDA* činil 1,73 mld eur (na rozdíl od srovnatelného ukazatele za rok 2015 ve výši 1,64 mld eur).

Celkový ukazatel konsolidovaného čistého zadlužení byl na úrovni 2,5násobku EBITDA. Vzhledem ke struktuře aktiv skupiny je to velmi konzervativní hodnota a v Evropě to EPH řadí mezi nejméně zadlužené energetické skupiny.

Nicméně tyto výsledky nezobrazují nové akvizice pod společnou kontrolou, jenž se dle mezinárodních účetních standardů nepromítají do těchto konsolidovaných údajů (jde o podíly ve společnostech LEAG Holding a Slovak Power Holding ovládající Slovenské elektrárny).

Co se týče provozních ukazatelů, společnosti ze skupiny EPH v roce 2016 přepravily přes 60 miliard m3 a distribuovaly téměř 5 miliard m3 zemního plynu a dále distribuovaly necelých 6 TWh elektrické energie. Bylo dodáno přes 23 PJ tepla a kapacity skladování zemního plynu v objemu 41 TWh byly využity prakticky na 100%.

Firmy, které jsou aktuálně pod manažerskou kontrolou EPH, vyrobily loni 101 TWh elektrické energie, což řadí EPH na sedmé místo žebříčku největších evropských výrobců elektřiny.

Více informací ve výroční zprávě na http://www.epholding.cz/vyrocni-zpravy/

* Ukazatel Adjusted EBITDA představuje provozní zisk před odpisy a negativním goodwillem dále očištěný o vybrané vlivy převážně jednorázového a nepeněžního charakteru

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP