Reklama

31. 5. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Alena Krejčová

Endokrinní disruptory zatím bez kriterií

Projednávání návrhu kritérií pro identifikaci endokrinních disruptorů pro účely nařízení o přípravcích na ochranu rostlin pokračuje.

Na jednání expertů členských států ve stálém výboru EK pro rostlinolékařství – legislativu (SCoPAFF) ve dnech 17.-18.5.2017 se při indikativním hlasování ukázalo, že by návrh nezískal kvalifikovanou většinu hlasů (15 zemí hlasovalo pro, 3 proti, 9 se zdrželo a jeden stát se neúčastnil).

Problémem pro některé členské země včetně České republiky je, že z návrhu kritérií byl v průběhu projednávání vypuštěn návrh změny výjimky pro schválení účinné látky přípravku na ochranu rostlin, založený na posouzení rizika, který byl součástí původního návrhu kritérií. Evropská komise se chce k návrhu změny výjimky vrátit později, některé státy však požadují jeho opětovné začlenění a společné hlasování o obou návrzích.

Na dalším jednání SCoPAFF dne 30.5. bylo hlasování na žádost Francie odloženo, další jednání spojené s hlasováním plánuje Evropská komise na polovinu června.

Návrh zde: https://ec.europa.eu/health/sites/health../imgarchiv/endocrine_disruptors/docs/20170530_ppp_draft_en.pdf
© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372