Reklama

23. 8. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Rojko

Elektromobil Lightyear nepotřebuje nabíječku, stačí mu slunce

Nizozemský startup prodává nový typ elektrického vozidla s kmitočtem až 800 km díky solárním článkům.

Holandská startupová firma Lightyear představila model elektrického automobilu, který posouvá technologické limity v elektromobilitě opět o něco výš. Elektrické vozidlo Lightyear One, poháněné všemi čtyřmi koly, má dojezd 800 kilometrů a je schopné jezdit měsíce bez nutnosti dobití.

"Můžete si představit Lightyear One jako kompletně přepracovaný elektromobil, který kombinuje to nejlepší ze solárních a elektrických automobilů," říká Lex Hoefsloot, ředitel a spoluzakladatel Lightyear.

"Jedná se o revoluční krok v elektromobilitě, protože můžeme kombinovat skvělý vzhled s extrémní efektivitou. Tento první model přemění sci-fi na skutečnost: auta řízená pouze sluncem."

Elektromobily se solárními panely na střeše nejsou žádnou novinkou. Tyto automobily dříve spíše připomínaly alegorické vozy než standardní dopravní prostředky, nemluvě o maximálním dojezdu vozidla.

I Lightyear One obsahuje solární články zabudované do střechy, které z hlediska designu nepůsobí rušivě. Energie vyrobená ze slunce by měla stačit k dobití baterie během dne.

V slunečných oblastech může vozidlo jet měsíce bez nutnosti nabíjení. Samozřejmě, pokud je to nutné, je možné doplnit energii v nabíjecích stanicích nebo pomocí standardní elektrické zásuvky v domácnosti.


"Lightyear One ukazuje, že elektromobily jsou připraveny pro každý kout této planety. Jedná se první krok k tomu, abychom elektromobily zpřístupnili všem," říká ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372