1/2024

Editorial. Je třeba výkladový slovník

| autor: Pavel Mohrmann0

Editorial. Je třeba výkladový slovník

Sporných bodů je mnoho a výroky skládkařů je třeba nechat projít výkladovým slovníkem, aby zainteresovaní věděli, jak ten zákon vlastně uchopit.

Bratr Google zatím takovým slovníkem nedisponuje, tak snad abych se toho chopil. Já mohu, riskuji maximálně pokles čtenosti, opovržení a zatracení.

Takže:

Jsme proti skládkování, ale hranice 4MJ výhřevnosti je nestandardní, což je pro nás zcela nepřijatelné, odmítáme! = Co by nám zbylo na skládky?

Nechceme skládkovat, ale poplatky zvednout a zatížit tím občana, na kterém nám záleží? Rozhodně odmítáme! = Odpad by se začal vozit do spaloven a co by nám pak zbylo na skládku?

Nechceme skládkovat, chceme recyklovat v MBÚ = Předělat neupravený komunál na upravený, který nikdo nechce a šup s tím na skládku.

Neskládkujme! Pojďme všichni, napíšeme dopis ať jsou v zákoně recyklační cíle! = Odpad zůstane odpadem, bude obtížnější ho přeměnit na popel a nám zůstane všechno na skládku. Cíle stejně nesplníme, ale to už není naše odpovědnost, zodpovídat se v té daleké budoucnosti budou jiní.

Podobných výkřiků je samozřejmě daleko více, ale to by bylo na samostatné číslo.

Tento časopis se jmenuje Průmyslová ekologie, náš online deník má doménu prumyslovaekologie.cz.

Ano, je tam slovo EKOLOGIE a ať si kdo chce co chce říká, skládka prostě ekologická není. Ekologie něco stojí a vždy to budou platit lidé.

Pokud ale nezačneme být opravdu přemýšliví a podlehneme výrokům skládkařů bez výkladového slovníku, budeme v budoucnosti platit daleko, daleko víc.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ