2/2023

ECHA: Členské státy budou hodnotit 74 látek v letech 2020 – 2022

| zdroj: MPO ČR / ECHA0

ECHA: Členské státy budou hodnotit 74 látek v letech 2020 – 2022

V současné době je plánováno hodnocení 14 látek v roce 2020 a dalších 60 látek je uvedeno pro hodnocení v období 2021 a 2022.

Registranti látek uvedených v seznamu by měli zahájit činnost a kontaktovat orgán hodnotícího členského státu. Následní uživatelé by měli přezkoumat informace, které mají k dispozici a sdílet je s dalšími registranty.

Je rovněž důležité, aby informace o použitích byly aktuální a expoziční scénáře a související odhady expozice byly transparentně zdokumentovány ve zprávách o chemické bezpečnosti. Dokumentace pro látky, které mají být hodnoceny v roce 2020, by měly být aktualizovány do března 2020.

Návrh plánu byl vypracován agenturou ECHA společně s členskými státy a zahrnuje názvy chemických látek (nedůvěrné), čísla ES a CAS, předběžný rok hodnocení, kontaktní údaje navrženého hodnotícího státu a počáteční oblast zájmu. V návrhu plánu jsou rovněž označeny skupiny strukturálně podobných látek, které by mohly být hodnoceny společně.

Registranti mohou přehled o specifických činnostech spojených s látkami (včetně jejich hodnocení) získat pomocí nástroje pro koordinaci veřejných činností (PACT), který společnostem nabízí vstupní bod k informacím o látkách.

Další kroky

Výbor členských států na svém posledním jednání diskutoval o návrhu CoRAP a své stanovisko k návrhu připraví v únoru 2020. ECHA pak přijme konečný aktualizovaný plán CoRAP na období 2020 – 2022 a zveřejní jej v březnu 2020. Od zveřejnění budou mít hodnotící státy rok na přípravu návrhu rozhodnutí a registranti látek mohou být požádáni o další informace k objasnění možných obav zjištěných během hodnocení.

Další informace:

ilustrační foto/pexels

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP