1/2024

e-SALON 2019 bude opět plný premiér

| zdroj: ABF, a.s.0

e-SALON 2019 bude opět plný premiér

V PVA EXPO PRAHA uvidí odborná i široká veřejnost modely od značek Volkswagen, KIA, ŠKODA, Tesla, Hyundai, Ford a mnoha dalších. Kromě elektromobilů budou k vidění i letouny s nadčasovým pohonem, skútry a další vozítka nebo supervýkonné dobíjecí technologie. Jaký pohled do budoucnosti nabídne letňanské výstaviště? Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

V rámci veletrhu e-SALON se představí novinky značky ŠKODA – na veletrhu společnost ukáže hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. Elektrické CITIGO představuje dokonalý vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody.

SUPERB iV je první plug-in hybrid ŠKODA kombinující spalovací motor s elektrickým pohonem, který nabízí i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Návštěvníci budou moci nahlédnout i do VISION iV, vize čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v roce 2020.

Společnost VW představí na veletrhu v české premiéře své ID.3, které nabízí dojezd až 550 km s 8letou zárukou na baterie. V případě elektrických modelů ID. si však zákazníci budou moci sami zvolit, jaký dojezd jim bude vyhovovat. Pokud již nyní vědí, že se budou s vozem pohybovat převážně po městě, mohou zvolit menší baterii, která přispěje k nižší ceně.

Naopak zákazníci, kteří často cestují na delší vzdálenosti, mohou sáhnout po větší baterii. V závislosti na konkrétním modelu a baterii se pak může dojezd těchto elektromobilů pohybovat v rozmezí 330 až 550 kilometrů.

Druhá generace KIA i vodíkové technologie Hyundai

Automobilka KIA přiveze coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice na veletrh eSALON dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu.

Vůbec poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude i první čistě elektrický crossover značky, model eNiro. Kromě dvou praktických elektromobilů KIA v tuzemsku nabízí další tři elektrifikované modely (Niro Hybrid, Niro Plug-in Hybrid a Sportage Mild Hybrid).

Hyundai odprezentuje modely s nízkými a nulovými emisemi. Mezi poslední novinky této značky patří KONA Hybrid, KONA Electric či modernizované modely IONIQ.

Značka Hyundai je průkopníkem v rámci vodíkové mobility – v loňském roce představila druhou generaci NEXO. Tento luxusní vůz s unikátní technologií nabízí výhody jako rychlost doplnění paliva (netrvá déle než 5 minut) či větší dojezd (ďábelských 666 km). A jak tvrdí výrobce, vzduch, který z vozu vychází, je dokonce ještě čistší než ten, který nasává. NEXO je rovněž prvním modelem v produktové řadě Hyundai, který nabízí technologie autonomní jízdy.

„Na listopadovém, již druhém ročníku veletrhu e-SALON ale budou uvedeny i další unikátní elektrifikované vozy mnoha automobilových značek, které v čisté mobilitě něco znamenají. Renault se pochlubí novou generací modelu ZOE, Ford ukáže nový hybrid Mondeo. Návštěvníci uvidí také například model Tesla 3, Audi předvede nejen e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e,“ říká ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová.

Technologie ze světa letectví

Ke slovu se na veletrhu čisté mobility, jejímž spoluorganizátorem je TV Prima, dostanou také vizionáři z oblasti letectví. V Letňanech se totiž představí unikáty i z tohoto oboru. Projekt udržitelné mobility v letectví PURE FLIGHT představí elektrické letadlo ΦNIX, které je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu.

Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky, a tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. Na veletrhu najdou návštěvníci i kompletní tandemové rogalo na elektrický pohon nebo jednomístnou tříkolku.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Partnerem akce je hlavní město Praha.

Podrobnosti o veletrhu najdete na www.e-SALON.cz.

Foto: e-SALON

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag