Do kdy je nutné nahlásit údaje pro vodní bilanci?

| autor: CENIA0

Do kdy je nutné nahlásit údaje pro vodní bilanci?

Ohlašovatelé mají povinnost hlásit údaje pro vodní bilanci v zákonném termínu 31. 1. 2017. Jedná se o podání hlášení za příslušnou ohlašovací povinnost:

  • Odběr podzemní vody - § 10 vyhl. č. 431/2001 Sb. - příloha č. 1
  • Odběr povrchové vody - § 10 vyhl. č. 431/2001 Sb. - příloha č. 2
  • Vypouštěné vody - § 10 vyhl. č. 431/2001 Sb. - příloha č. 3
  • Vzdouvání nebo akumulace povrchové vody - § 10 vyhl. č. 431/2001 Sb. - příloha č. 4

 Pro podání hlášení je nutná:

  • registrace subjektu provozovatele v systému ISPOP,
  • evidence místa užívání vody na příslušném podniku povodí.

Hlášení je možné podat pouze v elektronické podobě (zákon č. 25/2008 Sb., o IRZ a ISPOP) – prostřednictvím interaktivních PDF formulářů, které si uživatel po přihlášení do aplikace stáhne ve svém účtu („MŮJ ÚČET“ -> Stažení formuláře), nebo zasláním hlášení, vygenerovaného komerčním softwarem v podobě XML souboru (podmínkou je dodržení datového standardu platného pro příslušný ohlašovaný rok).

Více informací naleznete v Manuálu pro bilanční formuláře.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK