2/2023

Do ČR se vrací přední evropští experti, MPO a Česká agentura pro standardizaci pořádají Summit Koncepce BIM

| zdroj: MPO0

Architectural_BIM_3D_Modeling.jpg
zdroj: wikimedia.org

Vládní přínos pro digitalizaci a rozvoj českého stavebnictví a podpora rozvoje eGovernmentu v oblasti staveb. Již druhý ročník setkání Summit Koncepce BIM proběhne 24. února 2022 on-line z konferenčního sálu v PVA EXPO PRAHA. Chybět nebudou experti na zavádění metody informačního modelování staveb ve veřejné správě z řady evropských zemí. Summit pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu a Česká agentura pro standardizaci.

"Summit Koncepce BIM je příležitostí porovnat zkušenosti se zaváděním metody BIM ve veřejné správě u nás a v Evropě. Právě to jej dělá unikátním i z evropského pohledu," říká Zdeněk Veselý, generální ředitel České agentury pro standardizaci, a dodává:"I pro letošní ročník se nám podařilo získat skutečně zajímavé řečníky jak z Evropy, tak z České republiky, včetně čelních reprezentantů veřejné správy u nás. Jsem přesvědčen, že ani on-line podoba, vynucená aktuální epidemiologickou situací, na zajímavosti letošnímu ročníku Summitu neubírá a naopak umožní účast i těm, kteří by se fyzické akce zúčastnit z různých důvodů nemohli."

Mezinárdní konference se zaměří na klíčová témata digitálního stavebnictví. Zejména na výsledky ověřování metodik a standardů na pilotních projektech či praktické dopady ukotvení povinnosti BIM pro veřejné zadavatele v právních předpisech. Summit je příležitostí i v evropském měřítku seznámit se s postupem veřejné správy a konkrétními zkušenostmi ČR i evropských partnerů na cestě ke Stavebnictví 4.0.

Konference je určena odborné veřejnosti z podnikatelské sféry a odborníkům z veřejného sektoru a státní správy z řad zadavatelů, zhotovitelů, správců, projektantů a dodavatelů. Program a registrace jsou na webu SummitKoncepceBIM.cz. Další informace jsou k dispozici i na webu www.koncepcebim.cz.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP