1/2024

Dětské domovy Ústeckého kraje zajistí péči v elektromobilech od Skupiny ČEZ

| autor: Ústecký kraj0

Dětské domovy Ústeckého kraje zajistí péči v elektromobilech od Skupiny ČEZ

Celkem 22 elektromobilů a k nim stejný počet dobíjecích stanic darovaných Skupinou ČEZ poslouží zejména k městské přepravě dětí z dětských domovů do zdravotnických zařízení, k zajištění zásobování dětských domovů i převozu dětí na různé akce a soutěže.

Po území Ústeckého kraje začíná jezdit dalších 22 nových automobilů na elektrický pohon a rozvoj elektromobility v tomto regionu roste skokovým tempem. Po loňském předání 19 elektromobilů sociálním ústavům se tak letos rozrostla elektromobilová flotila Ústeckého kraje o dalších 22 vozů. 17 jich zamířilo do dětských domovů, další pět využijí sociální ústavy.

„Těší mě, že tato čistá forma dopravy nachází symbolicky své užití právě v tomto kraji, kde byla a je vysoká poptávka po řešeních vstřícných k životnímu prostředí. Elektromobilita má totiž potenciál právě v městských aglomeracích nebo zalidněných regionech s hustou sítí komunikací, kde je prostor pro elektrický pohon jak v individuální tak i ve veřejné dopravě,“ uvedl generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš.

„Velmi si spolupráce se skupinou ČEZ nejen v této oblasti vážím. Elektromobily využívají pro služební cesty zaměstnanci krajského úřadu již několik let. Dlouhodobě podporuje kraj i vznik nových dobíjecích stanic. 

Od loňského roku mohou výhody elektromobilů využít pro svou náročnou práci i pracovníci v sociálních službách, teď se seznam rozšíří i o školská zařízení. Všechna auta byla vybrána tak, aby maximálně vyhovovala jejich potřebám,“ popsal význam spolupráce se skupinou ČEZ hejtman Oldřich Bubeníček. 

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje doporučil 17 dětských domovů a Odbor sociálních věcí doporučil pět sociálních ústavů, kterým energetická společnost ČEZ darovala cekem 22 elektromobilů a 22 dobíjecích stanic. 

Pracovníkům v dětských domovech i v sociálních službách poslouží především k přepravě dětí a klientů do lékařských zařízení po městě, rozvozu stravy, zásobování a zajištění další nezbytné agendy.

Na území Ústeckého kraje provozuje Skupina ČEZ aktuálně 19 veřejných dobíjecích stanic, z toho 11 rychlodobíjecích schopných doplnit 80 % kapacity baterie elektromobilu za 20-30 minut. 

Veřejné dobíjecí stanice ČEZ jsou k dispozici např. v lokalitách Ústí nad Labem, Děčín, Chomutov, Most, Teplice, Litoměřice, Trmice, Prunéřov, Ledvice nebo v Hrušovanech. Většina jich je zároveň pohodlně dostupných z přilehlých významných silničních tahů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA