1/2024

Den čisté mobility 20. 9. 2018

| autor: TZ Energy Centre České Budějovice0

Den čisté mobility 20. 9. 2018

Informace, zkušební jízdy, nové výzvy, hry a soutěže. To je Den čisté mobility, který již třetím rokem v Českých Budějovicích 20. září organizuje poradenské středisko Energy Centre České Budějovice.

Dopolední seminář přinese novinky ze světa elektromobility, carsharingu, cyklistiky, příklady z praxe od nás i od našich hornorakouských sousedů a v neposlední řadě informace o tom, kam v oblasti čisté mobility směřuje naše město. Seminář se koná od 9:30 do 12:00 hodin v sále zastupitelstva na českobudějovickém magistrátu.

Úderem deváté hodiny ožije náplavka u Dlouhého mostu. Dopravní hřiště, zásady první pomoci elektrokola, elektrokoloběžky, dobíjecí stanice, recyklace, testovací jízdy v Tesle, soutěž o let horkovzdušným balónem, řemeslný Ekotrh, skákací hrad a mnohé další. Zkrátka den plný poučení a zábavy. Dopoledne je určeno zejména pro školy, odpoledne pro všechny. Vystoupení a autogramiádu parkouristy a youtubera Taryho, plánované od 14:30 do 16 hodin., ocení zejména děti školou povinné, které mohou přijít třeba s celou školní družinou, místa bude dost pro všechny.

Den čisté mobility probíhá v rámci Evropského týdne mobility a záštitu nad ním převzal Ing. Jiří Svoboda, primátor statutárního města České Budějovice. Vstup na seminář i na náplavku je zdarma. Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK - přeshraniční spolupráce“, KPF-01-053.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP