2/2023

Další prosazování autorizace a registrace se blíží, již v roce 2019

| autor: ECHA, překlad Ekotox0

Další prosazování autorizace a registrace se blíží, již v roce 2019

Na svém 27. plenárním zasedání 20. - 21. června se Fórum pro výměnu informací o prosazování rozhodlo, že sedmý velký projekt donucovací REF-7 (REACH-EN-FORCE-7) se zaměří na kontrolu dodržování povinností spojených s registrací a registracemi meziproduktů.

Meziprodukt je látka, která se vyrábí nebo používá pro chemické zpracování za účelem přeměny na jinou látku. Tímto způsobem bude fórum sledovat poslední termín pro registraci a také ověří, zda se látky registrované jako meziprodukty skutečně zpracovávají jako meziprodukty podle nařízení REACH.

Při kontrole registračních povinností inspektoři spolupracují i s celními orgány, aby zajistili adekvátní kontrolu nad dováženými látkami.

Fórum se rovněž rozhodlo spustit třetí pilotní projekt o povolení v roce 2019. Tento třetí projekt se zaměří na látky podléhající povolování, jako jsou chromany a chrom VI. Inspektoři zkontrolují, zda společnosti, které používají nebo uvádějí tyto látky na trh, mají požadované povolení.

Jelikož mnoho akreditovaných organizací zúčastněných stran vyjádřilo zájem o společnou akci s fórem o zlepšení kvality bezpečnostních listů (SDS) oznámených po 26. plenárním zasedání, fórum se rozhodlo začít s takovou iniciativou. Fórum bude ve spolupráci s akreditovanými organizacemi zainteresovaných stran v létě roku 2017 informovat o tom, jak se dá zapojit do této společné akce.

Podskupina BPR fóra se setkala 22. června na svém druhém plenárním zasedání. Jmenovala za druhého místopředsedu paní Francescu Ravaioliovú (IT). Podskupina BPR diskutovala o svých aktivitách v letech 2017 a 2018, jakož i o potenciálním předmětu svého projektu donucovací do roku 2019.

Další informace:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP