1/2024

Další peníze na elektromobily pro firmy a na technologický rozvoj pro začínající podnikatele

| autor: Markéta Švábová, Fair Care s.r.o.0

Další peníze na elektromobily pro firmy a na technologický rozvoj pro začínající podnikatele

Jak jsme vás informovali již dříve, od začátku tohoto roku mohou malé, střední i velké podniky požádat o dotaci na pořízení elektromobilu pro svoji podnikatelskou činnost mimo území hl.m. Prahy.

Vzhledem k velkému zájmu přistoupilo Ministerstvo průmyslu a obchodu k významnému navýšení alokace výzvy z původních 50 mil. Kč na 150 mil. Kč. Původní alokace byla již v té době přečerpána a další žádosti byly od té doby podány. Podle vyjádření poskytovatele dotace zbývá nyní i tak necelá třetina alokace k dispozici!

Ti, kteří svoji žádost dosud nepodali, tak mají stále ještě možnost. Situace se ale mění každým dnem, a proto není dobré váhat. Po vyčerpání této navýšené alokace bude výzva uzavřena!

Pro malé podnikatele, kteří vznikli v období mezi 1. 1. 2015 a 31. 12. 2018, byla otevřena výzva pro podání žádosti o dotaci na pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení. Dotace bude poskytována ve výši 45% od 450 tis. Kč maximálně do 1,5 mil. Kč. I v tomto případě musí být splněna podmínka provozování podnikatelské činnosti mimo území hl.m.Praha.

Pokud Vás některá z výše uvedených výzev zaujala, napište nám a my Vám rádi pomůžeme s posouzením Vašeho záměru a zpracováním žádosti o tuto dotaci.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA