Reklama

23. 6. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Rojko

Co odběratelé elektřiny opravdu chtějí?

Americké sdružení pro inteligentní sítě udělalo průzkum o tom, co zákazníci očekávají od smart grid.

Inteligentní sítě, alternativní zdroje energie a nové technologie postupně nabízejí lidem více možností a způsobů jak spotřebovávat a řídit využívání elektrické energie. Co přesně odběratelé elektřiny chtějí a jaké jsou jejich očekávání v souvislosti s tzv. "smart grid"?

Americké sdružení Smart Grid Consumer Collaborative realizovalo průzkum mezi 1652 zákazníky dodavatelů energie. Otázky v dotazníku směřovaly k tomu, jak zákazníci interagují s dodavatelskými společnostmi nabízenými programy a jak vnímají celkově technologie inteligentních sítí.

Přestože podobné průzkumy zájmových sdružení se obvykle vyznačují "jistou mírou subjektivity", i z takových výsledků se dá mnohé vypozorovat.

Spotřebitelé vědí, co jsou inteligentní sítě

Výsledky ukázaly, že celkově spotřebitelé vědí co jsou to inteligentní sítě a zajímají je všechny typy takových programů a technologií. Více než dvě třetiny respondentů (více než před rokem) již slyšeli o smart grid a inteligentních měřičích.

Zákazníci různého druhu spojují inteligentní sítě s úsporou peněz, méně častými výpadky proudu a čistými zdroji energie.

"Je důležité, aby spotřebitelé věděli, co se děje v oblasti smart grid, aby to mohli využít. Průzkum ukazuje, že mnozí chtějí, ale když nevědí jak, je tu překážka," říká prezidentka SGCC Patty Durandová.

Zájem o skladování energie

Velký podíl spotřebitelů vyjádřil zájem o některý produkt inteligentní sítě, přičemž nejatraktivnější volbou je skladování energie. Téměř tři čtvrtiny respondentů potvrdilo, že mají zájem o bateriový systém, který by sloužil jako záložní zdroj pro ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372