1/2024

“Chcete dýchat kouř z Chvaletic o deset let déle?” ptá se Greenpeace a obsazuje věž elektrárny

| autor: Martina Jandusová0

“Chcete dýchat kouř z Chvaletic o deset let déle?” ptá se Greenpeace a obsazuje věž elektrárny

Greenpeace protestují proti prodloužení provozu elektrárny. Tvrdí, že dle původních slibů měla být elektrárna odstavena nejpozději v roce 2020.

Severní energetická letos zahájila modernizaci dvou ze čtyř kotlů elektrárny a po ní by mohla být v provozu až do roku 2030. Má za to, že jednání Greenpeace je nesmyslné, protože modernizace povede ke snížení emisí škodlivých látek i prachu.

V tiskové zprávě Greenpeace se k tomu vyjadřuje Jan Rovenský, vedoucí energetické kampaně Greenpeace ČR: “Považujeme za důležité právě teď, před krajskými volbami, připomenout, že za současný stav může šlendrián či dokonce zlý úmysl krajských úředníků a naprostá lhostejnost a pasivita pana hejtmana a vedení kraje. Ten jako účastník všech správních řízení proti prodloužení provozu elektrárny nehnul ani prstem. Apelujeme na všechny kandidáty do krajského zastupitelstva, aby k budoucnosti největšího znečišťovatele v kraji zaujali jednoznačný a srozumitelný postoj. Občané mají právo ho znát. Brzy se totiž bude rozhodovat i o budoucnosti zbývajících dvou chvaletických bloků.”

Zástupci Greenpeace mají dnes dopoledne v plánu setkání s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Chtěli by mu prostřednictvím on-line přenosu umožnit, aby promluvil s lidmi protestujícími na věži elektrárny.

Zároveň od něj budou vyžadovat jasné stanovisko k současnému prodlužování provozu dvou bloků elektrárny Chvaletice i k budoucnosti zbývajících dvou, o nichž se bude rozhodovat v nadcházejícím volebním období.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP