1/2024

ČEZ Distribuce zdvojila vedení vysokého napětí pro šumperskou průmyslovou zónu

| autor: Tiskové zprávy skupiny ČEZ0

ČEZ Distribuce zdvojila vedení vysokého napětí pro šumperskou průmyslovou zónu

Úsek vede od rozvodny v Šumperku směrem na Dolní Studénky až k průmyslové zóně, kde sídlí EPCOS a další firmy. Šestnáctimilionová investice zajistila posílení napájení firem, které dnes v místě působí, i možnost připojení dalších společností, které by v zóně chtěly podnikat.

„V souvislosti s plánovaným rozšířením průmyslové zóny chceme být připraveni na příchod nových investorů. Posílení stávající kapacity zdvojením současného vedení navíc přináší i další zvýšení spolehlivosti dodávky elektřiny,“ řekl člen představenstva ČEZ Distribuce Pavel Šolc.

„Nové vedení vysokého napětí bylo pro náš region velmi potřebné. Jeho vybudování napomohlo připravit průmyslovou zónu v Šumperku pro potencionální investory,“ dodal starosta města Šumperka Zdeněk Brož. 

Práce na zdvojení vedení probíhaly několik let, původní plány totiž narazily na odpor části vlastníků pozemků. Samotná stavba, která probíhala v druhé polovině loňského roku, byla technicky obtížná. „Nová trasa vedení křižuje řeku Desnou, takže jsme se museli vypořádat s nutností překonat tento vodní tok v náročném terénu těžkou mechanizací. Překážkou byla také stavba vedení přes zahrádkářskou kolonii, kterou jsme museli zkoordinovat s dobou sklizně a požadavky pěstitelů,“ dodal Šolc.

Výstavba nového vedení je pokračováním investic Skupiny ČEZ, které reagují na restrukturalizaci průmyslu na severu Moravy. Od energetiků se nyní očekávají kvalitní dodávky nejen pro obyvatele, ale také do nově vznikajících zón nebo pro firmy, které v regionu rozšiřují svou výrobu. ČEZ Distribuce na to reaguje koncepční modernizací rozvoden i elektrického vedení.

V rámci svého distribučního území v Česku investovala firma jen vloni do výstavby a rekonstrukcí 9,6 mld. korun, což je o 11 procent více oproti roku 2016. Dalších 600 milionů korun směřovalo na opravy. Pro letošní rok jsou naplánované investice za více než 11 miliard korun.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP