Reklama

21. 2. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Rojko

Česko může přilákat Teslu největšími zásobami lithia v Evropě

Cínovecké ložisko minerálu na výrobu baterií do elektromobilů na německých hranicích je ještě větší, než se předpokládalo.

Elon Musk bude mít, zdá se, těžkou hlavu při rozhodování o lokalitě pro umístění nového závodu automobilky Tesla v Evropě. Součástí bude i produkce nejdůležitějšího komponentu - baterie, která se vyrábí z lithia.

A největší zásoby tohoto minerálu v Evropě se nacházejí v Česku. Jak vyplývá z čerstvě zveřejněných informací průzkumné společnosti European Metals, předběžné indikováné zásoby v cínoveckém ložisku v Krušných horách jsou ještě větší než se původně předpokládalo.

"V Cínovci se nachází celosvětově významné ložisko lithia. Poloha na německo-české hranici je v těsné blízkosti největších výrobců automobilů v Evropě a představuje jedinečnou pozici pro dodávku lithia na rychle rostoucí trh s elektromobily v Evropě," uvádí v prohlášení Keith Coughlan, výkonný ředitel společnosti European Metals.

%pst%

"Podstatné zvýšení indikovaných zdrojů vyšší jistoty s obsahem lithia a hodnotného vedlejšího produktu cínu poskytuje větší jistotu, že evropský průmysl bude moci využívat lokálně vyrobené lithium v bezpečném a stabilním prostředí."

"Výsledky nových vrtných testů výrazně zvýšily důvěru v historii tohoto povrchu, což vyústilo v reklasifikaci velkého množství zásob zdrojů z odvoditelných na indikované," potvrzuje Lyn Widenbar, nezávislý konzultant pro průzkumné a těžební aktivity.

Původní odhadované zásoby ekvivalentu uhličitanu lithiového (LCE) byly odhadnuty na pět milionů tun, ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372