2/2023

Byl spuštěn nový projekt prosazování chrómu VI

| autor: Ekotoxikologické fórum Bratislava/ECHA0

Byl spuštěn nový projekt prosazování chrómu VI

Fórum pro výměnu informací o prosazování právních předpisů na svém 29. setkání spustilo třetí pilotní projekt o udělení povolení. 

Pilotní projekt, který se plánuje na rok 2019, bude zaměřen na sloučeniny chromu VI a několik dalších látek podléhajících povolení.  

Projekt kontroluje, zda jsou látky v rámci projektu uváděné na trh a/nebo použité podle platného povolení. Upozornění následných uživatelů je také součástí kontroly. Přesná časová osa projektu bude stanovena do konce roku 2018. 

Fórum také zkoumálo výsledky svého pilotního projektu CLP, který se zaměřil na kontrolu prodeje chemikálií prostřednictvím internetu. 

Projekt, do kterého se zapojilo 15 zemí, měl ověřit, zda reklamy na směsi klasifikované jako nebezpečné nebo jako obsahující nebezpečné látky zmínily nebezpečí na etiketě výrobku. 

V roce 2017 bylo plošně provedeno celkem 1 314 inspekcí. Výsledky ukazují vysokou míru nesouladu. Očekává se, že závěrečná zpráva bude zveřejněna na internetových stránkách agentury ECHA v dubnu 2018.  

Fórum se rovněž rozhodlo prodloužit provozní fázi pilotního projektu o látkách ve výrobcích. Kontroly budou probíhat až do konce roku 2018. 

Zpráva bude zpřístupněna v polovině roku 2019. Fórum navíc začalo s přípravou dalšího víceletého pracovního programu na období 2019-2023.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP