Reklama

23. 3. 2020  |  Publicistika  |  Autor: redakce  |  Zdroj: SAKO Brno

Brněnské SAKO bezpečně hygienizuje odpad

Právě v těchto dnech považuje brněnská spalovna za naprosto klíčové pro chod města a regionu nepřerušit pravidelný sběr i svoz odpadu spolu s jeho následným energetickým využitím. 

„Spalování ve spojení s energetickým využíváním komunálních odpadů, je jednoznačně nejlepší způsob, jak v takových situacích s odpadem nakládat. V technologii spalovny dochází za vysokých teplot, dosahujících až 900 stupňů Celsia, k inertizaci a dokonalé hygienizaci veškerého odpadu,“ uvádí předseda představenstva společnosti SAKO Brno Filip Leder.

Probíhající termické procesy jsou významným prvkem v boji proti virům, z toho důvodu má Hasičský záchranný sbor JMK možnost přivážet do spalovny použité ochranné prostředky, tím je zajištěna stoprocentně účinná likvidace kontaminovaných roušek, rukavic či jiných nástrojů. Většina ze 460 pracovníků SAKO Brno má na starosti sběr a svoz odpadu nebo obsluhuje zařízení spalovny. „Tito lidé jsou nyní pro udržení normálního chodu spalovny stěžejní, musíme zajistit jejich bezpečnost, ochránit jejich zdraví. Proto vznikl tzv. vitality plán, jehož účelem je snížit riziko ochromení činnosti spalovny kvůli koronaviru,“ informuje Filip ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372