Březnová Priorita představuje druhou vlnu kotlíkových dotací

| autor: SFŽP0

Březnová Priorita představuje druhou vlnu kotlíkových dotací

Soustředí se na 2. výzvu kotlíkových dotací určenou krajům a navýšení podpory pro žadatele čerpající dotace na energetické úspory u veřejných budov. Součástí vydání je i indikativní harmonogram výzev v Národním programu Životní prostředí.

Prostřednictvím krajů poputuje přímo k domácnostem na výměnu zdrojů tepla takřka 3,5 miliardy korun kotlíkových dotací. Skoro miliardu si rozdělí domácnosti v Moravskoslezském kraji, kde je kvalita ovzduší v České republice trvale nejhorší.

Finančně zvýhodněny budou domácnosti v prioritních oblastech, finanční bonus ale získají i domácnosti, které kotlíkovou dotaci zkombinují s programem Nová zelená úsporám. Bonusy za navazující nízkoenergetická opatření jsou nastaveny velkoryse - mohou se vyšplhat až na 40 tisíc korun.

Priorita přináší informace i o dalším dotačním programu s úzkou vazbou na Operační program Životní prostředí. Národní program Životní prostředí nyní nabízí dotace na likvidaci akutních ekologických zátěží, čímž doplňuje aktuální nabídku Operačního programu Životní prostředí, v němž lze získat dotaci na projekty sanací kontaminovaných míst a jejich kategorizaci.

Součástí čísla je i tradiční reportáž. Je o ženském spolku, který se rozhodl nejen pro své děti provozovat komunitní lesní školku. Nic nešlo hladce. Dřevěná maringotka, na kterou spolek žádal dotaci, shořela dříve, než mohla být dotace vyplacena.


Priorita č. 3/2017

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB