2/2023

Brexit – blíží se konec přechodného období

| zdroj: MPO0

experiment-4415977_640.jpg
zdroj: Pixabay

Přechodné období pro vystoupení Spojeného království z EU skončí 31. 12. 2020. Společnosti by měly zkontrolovat, zda nebudou odchodem dotčeny. Registrace a povolení podané v UK by měly být převedeny před koncem přechodného období do členského státu EU.

31. ledna 2020 vystoupilo Spojené království z EU a do 31. prosince 2020 potrvá dohodou stanovené přechodné období, pokud nebude rozhodnuto o jeho prodloužení. Během přechodného období se na Spojené království stále vztahují právní předpisy EU včetně předpisů spravovaných agenturou ECHA.

Následní uživatelé v EU/EHP by měli zkontrolovat seznam látek registrovaných pouze společnostmi ve Spojeném království (viz příloha aktuality), aby zjistili, zda se jich změna týká a bude potřeba přijmout opatření před koncem přechodného období.

Společnostem se sídlem ve Spojeném království se doporučuje v tomto období převést registrace a další aktiva na společnosti v EU.

ECHA na svých stránkách odpovídajícím způsobem zaktualizovala dotazy a odpovědi (Q&A). Dosud však nebyl zohledněn dopad protokolu na Severní Irsko. V případě potřeby bude text včas aktualizován.

Další informace:

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP