1/2024

Blíží se německý „větrný sen“ ke konci? Výrobci turbín přistupují k propouštění zaměstnanců

| autor: oEnergetice.cz - Eduard Majling0

Blíží se německý „větrný sen“ ke konci? Výrobci turbín přistupují k propouštění zaměstnanců

Společnost uvedla, že 260 z celkových 480 pracovních pozic v Německu bude do roku 2020 zrušeno.

Management společnosti by měl již brzy zahájit vyjednávání ze zástupci zaměstnanců. Zprávě o rozsáhlém propouštění předcházelo uzavření výrobního závodu ve městě Stade v loňském roce.

Mateřská společnost Adwenu, Siemens Gamesa, která je jedním z největších výrobců větrných rubín na světě, loni v listopadu oznámila, že ze současných 27 tisíc zaměstnanců by mohla propustit až 6000 lidí.

Snižování stavů ve společnosti Adwen tak není žádným překvapením, restrukturalizace by podle společnosti měla být dokončena do září roku 2020.

„Nedostatek nových objednávek dostal Adwen do této složité situace. Ve spojení s nadbytečnými kapacitami a zvyšujícím se tlakem na cenu v průmyslu větrných elektráren jsou plánované změny nevyhnutelné,“ uvedl Hans-Rolf Huppert, finanční ředitel společnosti.

5MW offshore větrné turbíny společnosti Adwen vyrábí elektřinu ve čtyřech větrných parcích v německých vodách v Severním a Baltském moři, jejich celkový instalovaný výkon dosahuje bezmála 1 GW.

Společnost se však nyní vzhledem k nedostatku nových objednávek soustředí na provoz a servis stávajících větrných parků.

„Předpokládaná úprava stavu zaměstnanců je pro Adwen těžká a je složitou situací pro zasažené zaměstnance a jejich rodiny. Budeme úzce a konstruktivně spolupracovat s radou zaměstnanců na co nejrychlejším dosažení kompromisu zájmů a spravedlivého sociálního plánu,“ dodal výkonný ředitel společnosti Carsten König.

Zdroj: http://oenergetice.cz/vetrne-elektrarny/blizi-se-nemecky-vetrny-sen-ke-konci-vyrobci-turbin-pristupuji-k-propousteni-zamestnancu/

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP