2/2023

Blíží se konference Počítáme s vodou 2021

| zdroj: SFŽP0

jindrichuv-hradec-4763621_640.jpg
zdroj: Pixabay

Modro-zelená infrastruktura se pomalu stává nezbytnou součástí prostředí měst a obcí. Její zavádění však přináší samosprávám mnohá úskalí. Aspekty modro-zelené infrastruktury v územním plánování, postupy a možná řešení poodkryje další ročník mezinárodní konference „Počítáme s vodou“.

Konference „POČÍTÁME S VODOU“ s podtitulem „Systém modro-zelené infrastruktury jako investice do měst“ proběhne ve čtvrtek 11. února 2021 od 9 do 15 hodin, tentokrát v online prostředí. Je určena především pracovníkům veřejné správy, avšak přístupná je i široké veřejnosti.

Domácí i zahraniční řečníci se na konferenci podělí o své zkušenosti s integrací modro-zelené infrastruktury při stavbě měst a nastíní procesy i nové přístupy v zavádění modrých a zelených prvků. Dotknou se také problematiky zadávání veřejných zakázek či spolupráce s investory.

V úvodu konference představí ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman připravované dotační tituly, které městům a obcím umožní lépe se vyrovnat s probíhající změnou klimatu.

Konference je součástí poradensko-vzdělávacího projektu Počítáme s vodou pořádaného spolkem 01/71 ZO ČSOP Koniklec. Jeho cílem je informovat o principech hospodaření s dešťovými vodami a prosazovat systémy decentralizovaného odvodnění a využívání dešťové vody.

Projekt probíhá za podpory Státního fondu životního prostředí ČR.

Program konference ke stažení (pdf)

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP