1/2022

Bavorsko chce do roku 2023 vybudovat 100 vodíkových čerpacích stanic

| autor: David Vobořil| zdroj: oenergetice.cz0

gas-station-2620196_640.jpg
zdroj: Pixabay

Bavorské ministerstvo hospodářství zahájilo program podpory financování vodíkových čerpacích stanic, celkově hodlá přispět 50 miliony eur. Program je určen pro období let 2020 až 2023 a jeho cílem je podporovat rozvoj vodíkových technologií pro velká vozidla. Ministerstvo informace uvedlo ve své tiskové zprávě.

Cílem je „co nejrychleji vybudovat základní infrastrukturu stovky čerpacích stanic ve všech částech Bavorska,“ uvedl bavorský ministr hospodářství Hubert Aiwanger.

Podpora vodíkových čerpacích stanic se bude vztahovat jak na veřejné, tak i neveřejné čerpací stanice pro užitková vozidla, autobusy a další vozidla používaná v logistice. V rámci modulárního režimu financování financuje Bavorsko také elektrolyzéry pro výrobu zeleného vodíku v místě čerpacích stanic nebo i pořízení nebo přestavbu odpovídajících vozidel.

Bavorské ministerstvo hospodářství oznámilo, že tento program podpory dokonale doplňuje celoněmecký program financování vodíkových čerpacích stanic pro automobily v rámci druhé fáze Národního inovačního programu Hydrogen and Fuel Cell Technology.

Nové kompetenční centrum pro vodík

Mezitím je podpora vodíku dále rozvíjena také na federální úrovni. Spolkový institut pro výzkum a testování materiálů (BAM), který je součástí spolkového ministerstva hospodářství, oznámil, že své odborné znalosti v oblasti vodíkových technologií zastřeší ve svém vlastním kompetenčním centru v Berlíně.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO