1/2024

Aliance vydala průvodce k obalům. Vysvětluje postupy recyklace

| zdroj: Aliance pro podporu recyklace0

pexels-cottonbro-studio-6591422
zdroj: pexels

S rostoucími environmentálními obavami a potřebou efektivnějších opatření vydala Aliance pro podporu recyklace přehledného průvodce k obalům. Ten je klíčovým nástrojem pro zvýšení povědomí o důležitosti recyklace pro firmy i širokou veřejnost. Průvodce je ke stažení zdarma na internetových stránkách Aliance.

Aliance od svého vzniku usilovně pracuje na vytváření pokročilejších a účinnějších systémů recyklace a odpadového hospodářství, jejím hlavním záměrem je minimalizovat nepříznivé dopady na životní prostředí. Proto se rozhodla vydat průvodce k obalům, který poslouží jako komplexní zdroj informací o třídění, recyklaci a ekologických praktikách spojených s obaly.

Dnešní doba nám před sebe klade naléhavé výzvy a odpadová krize je jednou z nich. Z hlediska recyklace a minimalizace odpadů je například klíčové, aby materiály zůstávaly v oběhu co nejdéle. Průvodce k obalům má za cíl právě toto, a to prostřednictvím propagace zcela nového přístupu k obalům a změny myšlení jako takové," říká Iva Werbynská, ředitelka Aliance pro podporu recyklace.

Průvodce se věnuje jednotlivým materiálům

Průvodce k obalům se snaží srozumitelnou formou vysvětlit postupy recyklace. Obsahuje například kapitoly věnované jednotlivým materiálům, jako je sklo, plast, hliník, papír, pocínovaný plech a další, a nabízí názorná schémata celého procesu recyklace. Kromě toho průvodce poskytuje užitečné tipy a doporučení, jak snížit množství odpadů produkovaných domácnostmi a podniky.

Informace v průvodci se budou pravidelně aktualizovat

Materiál je zdarma ke stažení na internetových stránkách Aliance a odborníci jej budou pravidelně aktualizovat. „V rámci oběhového hospodářství je však nutné vnímat obaly jako celek, ne jen z hlediska materiálu. A průvodce nám pomůže zapojit jednotlivce i firmy. Společně můžeme přispět k ochraně životního prostředí,“ dodává Iva Werbynská.

Průvodce k obalům - schéma plasty

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP