Tag: ZELENÉ STŘECHY

Brno: Senioři a batolata nebudou platit za odpad

Aktuality / Odpady / Voda / 8. 11. 2019

Brno: Senioři a batolata nebudou platit za odpad

Předposlední letošní zasedání brněnských zastupitelů přineslo novinky ve vyhlášce upravující poplatek za komunální odpad. Od příštího roku od něj budou osvobozeni senioři nad 70 let a děti před dovršením 4. roku věku.

PRVOK

Aktuality / Voda / 1. 9. 2020

PRVOK na Střeleckém ostrově

Pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu byl poprvé představen široké veřejnosti první 3D tištěný dům. Tento celoročně obyvatelný dům budete moci navštívit denně od 13 do 18 hodin do konce srpna na Střeleckém ostrově, pak se přesune na Smíchovskou náplavku, kde bude do konce září. Pro zájemce se nabízí možnost pronájmu a vyzkoušet si toto unikátní bydlení v Lipencích na rybníku v blízkosti golfového hřiště.

reed-roof-4552722_640.jpg

Aktuality / Voda / Dotace / 26. 1. 2021

MŽP chystá na výstavbu zelených střech miliardy korun

Jen v programu Nová zelená úsporám se o toto adaptační opatření pro budovy zvedl zájem mezi roky 2019 a 2020 trojnásobně. Střechy porostlé vegetací dokážou účinně zadržovat dešťovou vodou a díky jejímu odpařování ochlazují své okolí. Kromě toho nabízejí útočiště řadě druhů živočichů, zejména hmyzu, a v neposlední řadě pomáhají snížit množství vody, které končí v kanalizaci.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia