Tag: ÚSPORY VODY

03_viko-spiraly-turbiny-soustroji-tg2-elektrarny-lipno-i-za-bezneho-provozu.jpg

Aktuality / Energie / 19. 11. 2020

Podzimní transfúze 160 metrů pod hladinou Vltavy

Vodní elektrárna Lipno I po plánované kontrolní údržbě poloviny své kapacity už zase naplno dodává bezemisní elektřinu do tisícovek jihočeských domácností. Soustrojí TG1 prošlo za poslední týden pravidelnými kontrolami a opravami v čele s výměnou střídačů, které dosloužily po 25 letech.

the-cultivation-of-5455003_640.jpg

Aktuality / Voda / 16. 6. 2021

Splachovat nebo zalévat zahrádky užitkovou vodou? Její využití má stavebníkům usnadnit nová legislativa

Při každém spláchnutí mizí kanalizací litry pitné vody, které je v Česku zejména v letních měsících nedostatek. Aliance Šance pro budovy navrhla řešení a do zákona o ochraně veřejného zdraví prosadila definici užitkové vody. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) tento krok podpořilo. Nově tak bude možné jednoduše povolit využití dešťové nebo šedé vody z umyvadel a sprch pro splachování, praní, závlahu nebo umývání vozidel.

AdobeStock_377167337.jpeg

Voda / Publicistika / 12. 8. 2021

Úpravy vody v průmyslu

Z vody se stává velmi cenná komodita, a v posledních letech se o tom pravidelně začínáme přesvědčovat i v evropském prostředí. Nízké nebo kolísající průtoky řek, rozpálená města, sesychající lesy a suchem rozpraskaná půda se začínají stávat pravidlem, a ne ojedinělým jevem, suchu nahrávají i mírné zimy s nedostatkem sněhu. Do popředí zájmu se tedy v posledních letech dostávají technologie umožňující šetrnější nakládání a hospodaření s vodními zdroji.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia