Tag: UHELNÉ REGIONY

v-ramci-sve-navstevy-zavital-marian-jurecka-i-do-provozu-elektrarny-prunerov-ii-provazel-ho-mistopredseda-predstavenstva-cez-pavel-cyrani-vlevo-a-reditel-elektrany-jiri-hampl-20220411-193725.jpg

Aktuality / Energie / 13. 4. 2022

Ústecký kraj přispěje lithiem i bateriemi do elektromobilů

Ústecký kraj projde v následujících letech transformací z uhelného regionu. Válka na Ukrajině posílala potřebu energetické a surovinové soběstačnosti a bezpečnosti. Kraj nabízí vhodné možnosti využití vzácných surovin i zkušené technické pracovníky pro rozvoj řešení v oblasti moderní energetiky. Jde o zásoby lithia, které se mohou stát základem pro modernizaci českého automobilového průmyslu.

europe-g826dbdd37_640.jpg

Aktuality / Energie / Dotace / 21. 3. 2022

Uhelné regiony o krok blíž k evropským financím potřebným pro jejich rozvoj

Operační program Spravedlivá transformace uzavřel seznam celkem devíti programů nového období 2021-2027, které ČR zaslala k odsouhlasení Evropské komisi. Zařadil se tak do formálního procesu vyjednávání programů politiky soudržnosti zaměřených na rozvoj regionů a jejich konkurenceschopnost. Schválení zastřešující strategie s názvem Dohoda o partnerství je očekáváno v průběhu května. Následně budou schvalovány jednotlivé programy, na které naváže vypsání první vlny výzev.

Polsko vydalo rozhodnutí v řízení o prodloužení těžební licence pro Turów

Aktuality / Ovzduší / Energie / 27. 3. 2020

Polsko vydalo rozhodnutí v řízení o prodloužení těžební licence pro Turów

Polské Ministerstvo klimatu vydalo před dvěma dny rozhodnutí, které dle všeho umožňuje provoz dolu Turów i po vypršení stávající licence, která polské společnosti PGE platila do konce dubna tohoto roku. Rozhodnutí bylo vydáno i přes výslovný nesouhlas české vlády, četné výtky poslanců Evropského parlamentu a probíhající kroky Evropské komise, která prověřuje významné porušování směrnic na základě stížnosti, jež podal Liberecký kraj.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM