Tag: TRH S PLYNEM

pexels-tom-fisk-10396416.jpg

Aktuality / Energie / 18. 1. 2022

Vyjádření ERÚ ve věci plnění bezpečnostního standardu dodávky plynu

V souvislosti s vysokými cenami plynu na velkoobchodním trhu a přesuny velkého počtu zákazníků k novým dodavatelům po ukončeni činnosti společnosti Bohemia Energy a dalších dodavatelů se na Energetický regulační úřad (ERÚ) ve zvýšeném počtu obracejí držitelé licence na obchod s plynem, kteří se dotazují, zda je možné poskytnout úlevu z povinnosti plnit bezpečnostní standard dodávky plynu (BSD), a žádají o stanovisko Energetického regulačního úřadu k výkladu platné legislativy. Aby byl všem subjektům na trhu zajištěn nediskriminačním přístup k informacím, rozhodl se ERÚ zveřejnit toto vyjádření.

drilling-rig-863281_640.jpg

Aktuality / Energie / 7. 4. 2022

Průmysl se vyjádřil k vyhlášce o stavu nouze v plynárenství

K novele vyhlášky č. 344/2012 Sb. vede především současná situace na Ukrajině a reálnost toho, že by mohla být omezena či dlouhodoběji zastavena přeprava plynu z Ruské federace do Evropské unie, čímž by na evropském trhu s plynem vznikly minimálně na přechodnou dobu vážné problémy.

technology-gdba282f7a_640.jpg

Aktuality / Energie / 29. 6. 2022

Připomínky: Návrh vyhlášky o pravidlech trhu s plynem

Návrh vyhlášky reaguje na novelu energetického zákona, která v oblasti plynárenství zavádí u zásobníků plynu princip mechanismu ztráty v případě nevyužití rezervované kapacity, tzv. „use it or lose it“ (UIOLI) a upravuje pravidla aukce na rezervaci nevyužité skladovací kapacity.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia