Tag: SVĚTELNÉ ZDROJE

pexels-wilson-vitorino-2177473.jpg

Aktuality / Energie / 11. 11. 2021

ČOI kontrolovala LED svítidla

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly zaměřené na bezpečnost stacionárních LED svítidel. Celkem zkontrolovala 22 typů výrobků a u 2 typů svítidel zjistila nedostatky administrativního charakteru. Všechny kontrolované typy vyhověly technickým požadavkům.

bulb-g2b8ee813e_640.jpg

Odpady / Zpravodajství / 13. 4. 2022

Češi odevzdali k recyklaci 551 tun světelných zdrojů, zachránili tak před znečištěním 60 rybníků Rožmberků

Domácnosti a firmy v loňském roce předaly k recyklaci 551 tun světelných zdrojů. „To představuje zhruba čtyři miliony kompaktních a lineárních zářivek, výbojek, žárovek a LED světelných zdrojů,“ bilancuje loňské výsledky sběru Zuzana Adamcová, zástupkyně kolektivního systému EKOLAMP, který zajišťuje zpětný odběr a recyklaci vysloužilých světelných zdrojů a dalších elektrozařízení. Díky recyklaci se opětovně využilo přes 95 % materiálů získaných ze světelných zdrojů.

pexels-rahul-1054913.jpg

Odpady / Zpravodajství / 29. 6. 2022

Češi mají doma 14 světelných zdrojů, 83 % z nich je úsporných

V průměrné české domácnosti svítí 14 světelných zdrojů. Většina lidí si doma svítí úspornými světelnými zdroji, tedy LED žárovkami či kompaktními nebo trubicovými zářivkami. Úsporné světelné zdroje nyní představují více než tři čtvrtiny (83 %) všech světelných zdrojů instalovaných v domácnostech a využívá je 75 % domácností. Vyplývá to z průzkumu společnosti EKOLAMP, který proběhl mezi 1204 respondenty.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia