Tag: SMART CITY

pexels-studio-idea-k-6068048

Aktuality / Energie / 29. 3. 2024

Příležitosti pro české firmy v energetice, hornictví nebo dopravě. Ministr Síkela jede s podnikateli do Severní Makedonie a Albánie

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela vede podnikatelskou misi do Albánie a Severní Makedonie. V Albánii zavítá do hlavního města Tirany, v případě Severní Makedonie pak navštíví města Bitola a Ohrid. Obě země nabízí mnoho příležitostí pro české firmy v oblasti energetiky, dopravní infrastruktury, kritických surovin, těžebních technologií nebo v oblasti smart cities.

mufid-majnun-LlY5IWtn-ss-unsplash

Aktuality / 14. 2. 2024

Indonéské nové hlavní město láká investory na zeleň i smart city

Indonéská vláda je pod tlakem populačního boomu a přetížení ostrova Jáva, pomyslného centra dění v zemi, nucena zefektivňovat nejen dopravní infrastrukturu, ale také urbanistickou koncepci. Jedním z projektů, který nabírá konkrétní obrysy, je stavba nového hlavního města Nusantara. Ačkoliv prim v investicích budou hrát asijské země, řada příležitostí především v sektoru smart city se otevírá také pro české firmy.

1-20220421-005120.jpg

Aktuality / Energie / 23. 4. 2022

Zlín chce pokročit v budování chytrého a zeleného města

Vedení statutárního města Zlín se dohodlo se zástupci energetické společností ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy, obce a veřejné instituce, na spolupráci při budování Smart City Zlín, modernizaci energetické infrastruktury ve městě a celkovém „ozelenění“ krajské metropole. Společné Memorandum podepsal primátor Zlína Jiří Korec a předseda představenstva ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag