Tag: RECYKLAČNÍ PŘÍSPĚVKY

battery-4596172_640.jpg

Aktuality / Odpady / 27. 8. 2021

Uvádíte na fakturách či účtence „recyklační příspěvek“ za přenosné baterie? Tak zpozorněte

Zákon č. 542/2020 Sb. o vybraných výrobcích s ukončenou životností (ZVUŽ) vešel v platnost již na začátku roku 2021, přesto se stále ptáte, zdali i u přenosných baterií je nutné účtovat „recyklační příspěvek“. Tedy, jestli při nákupu na fakturách či účtence musí být odděleně a viditelně uváděny náklady za sběr a recyklaci od konečné ceny baterií, jako je to v případě elektrozařízení (§ 73) respektive pneumatik (§ 99).

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace