Tag: RAKOUSKO

NZ9_7070

Aktuality / Energie / 6. 12. 2023

Premiér jednal s rakouským kancléřem o spolupráci v energetice

Premiér Petr Fiala se v pondělí 4. prosince setkal ve Vídni s rakouským spolkovým kancléřem Karlem Nehammerem, se kterým jednal o aktuální migrační situaci v Evropě, rozšiřování EU, válce na Ukrajině a spolupráci v oblasti dopravy a energetiky. Českého předsedu vlády přijal také rakouský prezident Alexander Van der Bellen a diskutoval s představiteli rakouské hospodářské sféry.

LYQ5FZ4WAFF97B1OIFYE_WienEnergie_KraftwerkDonaustadt-0703

Aktuality / Energie / 18. 9. 2023

Vídeňská plynová elektrárna vyrábí energii z vodíku

Zaměstnanci vídeňské elektrárny Donaustadt začali spalovaný zemní plyn mísit s vodíkem. Letní pokus zatím přináší dobré výsledky, podíl vodíku se vyšplhal až na plánovaných 15 %. V příštím roce chce Vídeň získat certifikaci pro běžný provoz s vodíkem a otestovat navýšení objemu vodíku na 30 %. Vídeňský test má přitom globální přesah, na světě je totiž v provozu přes 360 turbín stejného typu.

Sklize-na-agrivoltaickm-poli-Schafflerhofstrasse-Wien-EnergieRaphael-Faschang-4

Aktuality / Energie / 12. 8. 2023

Vídeň „pěstuje“ solární energii přímo na obilném poli

Lze na poli vybudovat fotovoltaickou elektrárnu a zároveň zachovat plnohodnotnou zemědělskou produkci? Ano. A právě takové spojení výroby obnovitelné energie a pěstování zemědělských plodin od roku 2019 testují i přímo ve Vídni. Vyšší efektivita využití půdy i dodatečné zisky z produkce energie přinesly spokojenost zemědělcům i městskému výrobci elektřiny Wien Energie.

Vídeňský starosta a vídeňští radní

Aktuality / Energie / 30. 1. 2023

Plynu ve Vídni odzvonilo. Město dá přednost OZE

Do roku 2040 se má ve Vídni topit pouze prostřednictvím zdrojů obnovitelné energie. To vyplývá z nejnovějšího plánu rakouské metropole, který nese název „Raus aus dem Gas“, tedy Pryč od plynu. Zdá se, že minimálně ve Vídni fosilním palivům definitivně odzvonilo.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP