Tag: PLÝTVÁNÍ

coding-1853305_640.jpg

Aktuality / Energie / 5. 6. 2021

Nový český software zamezí plýtvání elektrické energie

Využití obnovitelných zdrojů energie bude více efektivní než doposud. Tým českých výzkumníků a odborníků z praxe vyvíjí unikátní software, který dokáže na bázi několika vstupních informací upravit odběr elektrické energie tak, aby nedocházelo k jejímu zbytečnému plýtvání.

Předávání diplomů_Recyklohraní_Podolská vodárna_hromadná.JPG

Voda / Zpravodajství / 25. 6. 2021

Děti se proměnily v reklamní tvůrce a vymýšlely kampaně proti plýtvání vodou

V Muzeu pražského vodárenství v Podolské vodárně byly vyhlášeny výsledky soutěže Vymyslete reklamní kampaň, která lidem napoví, jak snížit spotřebu vody. Do soutěže se zapojilo 148 škol z celé republiky. Žáci a studenti vytvářeli slogany, plakáty, letáčky, prezentace, články, videa anebo strategie pro sociální sítě. Cílem bylo upozornit na to, jak je voda důležitá a jak lze snižovat její spotřebu v domácnostech, ale také přímo ve školách. Organizátorem soutěže byl vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět ve spolupráci se společností Veolia.

pexels-anna-shvets-3962285.jpg

Aktuality / Odpady / 10. 12. 2021

Češi plýtvají potravinami výrazně méně, než je průměr EU

Potraviny v ČR vyhazují hlavně domácnosti, zhruba pětina jich vzniká při zpracování. Česká republika je v plýtvání potravinami výrazně pod průměrem EU, ročně zde do odpadu zamíří zhruba 56 kilogramů potravin na obyvatele. Nejen to zaznělo na konferenci Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR k potravinovému odpadu, které se zúčastnila i náměstkyně ministra průmyslu pro hospodářskou politiku a podnikání a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková.

pexels-anastasia-shuraeva-8466771.jpg

Aktuality / Odpady / 19. 2. 2022

Vzdělávací projekt Smart Food chce děti odnaučit plýtvat jídlem

Odnaučit děti plýtvat potravinami a zlepšit jejich vědomosti o spotřebě jídla si klade za cíl nový vzdělávací projekt Smart Food. Nabídne základním školám nová interaktivní výuková média a vzdělávací videa, která budou žákům a učitelům dostupná na platformě Futurebooks, první svého druhu v Česku i Evropské unii. Projekt připravuje Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně ve spolupráci s Pražským inovačním institutem (Pii) a hlavním městem Prahou. Autoři zároveň chtějí otevřít veřejnou debatu, která by vedla k nižší spotřebě potravin v české společnosti.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia