Tag: PĚNOVÝ POLYSTYREN

Superčervi by mohli přispět k likvidaci plastových odpadů

Odpady / Publicistika / 28. 3. 2020

Superčervi by mohli přispět k likvidaci plastových odpadů

V článku ze dne 31. 1. 2020 na tomto webu: „Pěnový polystyren, retardér hoření, mouční červi a recyklace“ jsem uvedl, že vědci ze Stanfordské university studují již několik let chování moučných červů při zdravotně bezproblémovém pojídání pěnového polystyrenu, včetně typů s dnes již zakázaným retardérem hoření hexabromcyklododekan (HBCDD).

injection-5722329_640.jpg

Odpady / Publicistika / 7. 1. 2021

Pěnový polystyren zachraňuje životy

Druhá, třetí a někde i další vlny pandemie COVID -19, zejména v Evropě a USA, vedou experty k závěrům, že jediným účinným řešením ukončení pandemie je očkování obyvatel. Vývoj a zavedení vakcín proti některých chorobám trval až deset let. V případě této koronavirové nákazy nezbýval čas, a proto se vývoj a zavedení urychlily.

VS1_9523.JPG

Aktuality / Odpady / 22. 4. 2021

Sdružení EPS ČR a INCIEN navázali spolupráci za účelem důkladného zmapování materiálových toků pěnového polystyrenu v ČR

Cirkulární ekonomika má potenciál ke zmírnění klimatických změn – zavedení jejích principů v Evropě může přinést až 45% snížení emisí skleníkových plynů. Nutnou potřebu změny si uvědomují i výrobci pěnového polystyrenu (EPS), a proto se rozhodli navázat spolupráci s Institutem cirkulární ekonomiky INCIEN.

polystyrene-549729_1280.jpg

Aktuality / Odpady / 3. 7. 2021

Nové stránky o recyklaci pěnového polystyrenu spuštěny

Z expandovaného pěnového polystyrenu (zkr. EPS) se vyrábí například obaly na bílé zboží – ledničky, televize, pračky a mnoho dalšího. Dále se využívá ve stavebnictví, jako nejrozšířenější zateplovací materiál na trhu. Vše, co byste měli vědět o tom, jak správně EPS recyklovat, teď naleznete pod jednou střechou. Pod záštitou Sdružení EPS ČR vznikly stránky recyklujemepolystyren.cz.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO