Tag: LITHIUM

zarivky-shutterstock-150810536

Odpady / Zpravodajství / 27. 12. 2023

Nové udržitelné nařízení o bateriích či posvěcení universální nabíječky. Jak přispěl rok 2023 ke snížení elektroodpadu?

Vysloužilá elektrozařízení, zejména ta, která končí na skládkách, představují vážný ekologický problém. A v budoucnu se situace může razantně zhoršit, pokud již dnes neučiníme opatření. Ke snížení produkce elektroopadu můžeme přispět každý svým osobním dílem, účinnou pomocí jsou však také legislativní opatření. Jaké nařízení, směrnice a zákony související s tématem odpadní elektroniky přinesl rok 2023?

csm_Hladik_1_1ac5b2c021

Aktuality / Energie / Voda / 20. 11. 2023

Ministr životního prostředí diskutoval na PřF o klimatické změně či energetickém mixu

O suchu a hospodaření s vodou, návrhu nařízení o obnově přírody (Nature Restoration Law), využití obnovitelných zdrojů energie a také o souboru opatření s názvem Green Deal či o plánované těžbě lithia diskutoval ministr životního prostředí Petr Hladík v aule přírodovědecké fakulty s několika desítkami studentů a akademiků. Ministr na přírodovědeckou fakultu zavítal na závěr své pracovní cesty do Olomouckého kraje.

foto155417_mid

Aktuality / Energie / 18. 5. 2023

Český a saský premiér podepsali memorandum o spolupráci při produkci lithia a realizaci dalších strategických projektů

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil 16. května 2023 Sasko. V Drážďanech jednal s ministerským předsedou Michaelem Kretschmerem, se kterým podepsal memorandum o spolupráci při realizaci projektů strategického významu. Mezi hlavní témata setkání patřil režim na společných hranicích, příprava vysokorychlostní železnice či spolupráce v oblasti vědy a výzkumu. Premiér navštívil rovněž v Dubí na Teplicku společnost Geomet, která má na starosti projekt těžby lithia na Cínovci.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP