Tag: LITHIUM

Akumulátory budeme vyrábět z hlávkového zelí

Energie / Zpravodajství / 15. 7. 2020

Akumulátory budeme vyrábět z hlávkového zelí

Ruku v ruce se snahou lidstva snižovat emise skleníkových plynů jde i zájem o elektrická vozidla. Celosvětová poptávka po nových chytrých telefonech, počítačích a dalších elektronických zařízeních vede ke zvyšující se potřebě lithium-iontových baterií, a tím pádem i lithia.

0006__CyjKz8g5vDYlO1GhIDU5FQA.jpg

Aktuality / Chemie / 14. 7. 2021

Centrum CirkTech se zaměří na lithium a technologie pro cirkulární ekonomiku

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze otevřela 24. června 2021 nové výzkumné centrum CirkTech, které se bude zabývat výzkumem pokročilých mechanických a chemických procesů pro cirkulární ekonomiku. Prvním úkolem bude ověření vlastní patentované technologie na získávání nedostatkového kovu lithia. Centrum je součástí Technoparku Kralupy a sídlí v areálu společnosti Lafarge Cement v Čížkovicích nedaleko Lovosic. Jeho klíčovým zařízením je experimentální rotační pec.

fog-gab8b56959_640.jpg

Aktuality / Energie / 2. 10. 2021

Stanovisko průmyslu ke zprávě o využití kritických superstrategických surovin

Vláda České republiky si v programovém prohlášení jako jeden z úkolů stanovila, prověřit možnost těžby a zpracování lithia prostřednictvím státního podniku DIAMO. DIAMO tak ve spolupráci s dalšími organizacemi zpracoval technický návrh otvírky, těžby a zpracování lithné suroviny z ložiskové oblasti Cínovec včetně laboratorního výzkumu metod úpravy lithia do konečného prodejného produktu.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace