Tag: LITHIUM

Akumulátory budeme vyrábět z hlávkového zelí

Energie / Zpravodajství / 15. 7. 2020

Akumulátory budeme vyrábět z hlávkového zelí

Ruku v ruce se snahou lidstva snižovat emise skleníkových plynů jde i zájem o elektrická vozidla. Celosvětová poptávka po nových chytrých telefonech, počítačích a dalších elektronických zařízeních vede ke zvyšující se potřebě lithium-iontových baterií, a tím pádem i lithia.

0006__CyjKz8g5vDYlO1GhIDU5FQA.jpg

Aktuality / Chemie / 14. 7. 2021

Centrum CirkTech se zaměří na lithium a technologie pro cirkulární ekonomiku

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze otevřela 24. června 2021 nové výzkumné centrum CirkTech, které se bude zabývat výzkumem pokročilých mechanických a chemických procesů pro cirkulární ekonomiku. Prvním úkolem bude ověření vlastní patentované technologie na získávání nedostatkového kovu lithia. Centrum je součástí Technoparku Kralupy a sídlí v areálu společnosti Lafarge Cement v Čížkovicích nedaleko Lovosic. Jeho klíčovým zařízením je experimentální rotační pec.

fog-gab8b56959_640.jpg

Aktuality / Energie / 2. 10. 2021

Stanovisko průmyslu ke zprávě o využití kritických superstrategických surovin

Vláda České republiky si v programovém prohlášení jako jeden z úkolů stanovila, prověřit možnost těžby a zpracování lithia prostřednictvím státního podniku DIAMO. DIAMO tak ve spolupráci s dalšími organizacemi zpracoval technický návrh otvírky, těžby a zpracování lithné suroviny z ložiskové oblasti Cínovec včetně laboratorního výzkumu metod úpravy lithia do konečného prodejného produktu.

v-ramci-sve-navstevy-zavital-marian-jurecka-i-do-provozu-elektrarny-prunerov-ii-provazel-ho-mistopredseda-predstavenstva-cez-pavel-cyrani-vlevo-a-reditel-elektrany-jiri-hampl-20220411-193725.jpg

Aktuality / Energie / 13. 4. 2022

Ústecký kraj přispěje lithiem i bateriemi do elektromobilů

Ústecký kraj projde v následujících letech transformací z uhelného regionu. Válka na Ukrajině posílala potřebu energetické a surovinové soběstačnosti a bezpečnosti. Kraj nabízí vhodné možnosti využití vzácných surovin i zkušené technické pracovníky pro rozvoj řešení v oblasti moderní energetiky. Jde o zásoby lithia, které se mohou stát základem pro modernizaci českého automobilového průmyslu.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia