Tag: HUTNICTVÍ

004230_62_073430

Aktuality / Energie / 5. 2. 2024

Veolia zachraňuje situaci v Ostravě, zastoupila huť Liberty při vytápění města i dalších objektů

Problémy hutního podniku Liberty Ostrava vyvrcholily přerušením výroby a odstavením většiny technologií, včetně výroby tepla. To ohrožovalo mimo jiné Vratimov, kde Liberty dodávala teplo pro téměř polovinu obyvatel města. Situaci zachránila společnost Veolia Energie, která zastoupila huť nejen ve Vratimově, ale následně také v případě vytápění dalších důležitých budov.

883

Aktuality / Energie / 12. 7. 2023

Loňský rok byl pro Třineckou huť úspěšný

Valná hromada Třineckých železáren včera uzavřela hospodaření společnosti za rok 2022. Přestože loňský rok poznamenala řada nejistot a zvratů, podnik dosáhl pozitivního výsledku hospodaření ve výši 2,393 miliardy korun po zdanění. Podepsala se na něm výše tržeb, která dosáhla celkové hodnoty 57,602 miliardy korun.

img_3928-20220502-085519.jpg

Aktuality / Energie / 4. 5. 2022

Ostravská huť by se měla stát výrobcem zelené oceli

Kamil Čermák, předseda představenstva ČEZ ESCO, člena Skupiny ČEZ, a Sanjeev Gupta, výkonný předseda představenstva skupiny LIBERTY Steel Group, se dohodli na Deklaraci o spolupráci při dekarbonizaci integrované huti LIBERTY Ostrava. Transformační program ostravské huti GREENSTEEL, který je založený na obnovitelných zdrojích energie a spojuje zdroje a zelenou vizi předních českých energetických a ocelárenských společností, se stane významným krokem v dekarbonizaci českého ocelářství.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP