Tag: DUKOVANY

800px-Dukovany_Nuclear_Power_Station_2.jpg

Aktuality / Energie / 14. 12. 2020

O bezpečnostních požadavcích na nový jaderný zdroj v Dukovanech budu jednat šéfové parlamentních stran

V pražském Lichtenštejnském paláci se za účasti opozice uskutečnilo 4. jednání Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v České republice. Členové výboru včetně politiků ze stran zastoupených v Poslanecké sněmovně se shodli v tom, že konečné podmínky tendru, zejména zajištění bezpečnostních zájmů státu a výběr uchazečů na dodavatele nového zdroje v Dukovanech, vyžadují širší politickou shodu.

Dukovany_Nuclear_Power_Station_2.jpg

Aktuality / Energie / 1. 2. 2021

Svaz průmyslu znovu vyzval vládu kvůli elektrárně v Dukovanech

Na mimořádném jednání tripartity zaměstnavatelé jednomyslně vyzvali vládu, aby co nejrychleji vyhlásila tendr na nový jaderný zdroj v Dukovanech. Odklad kvůli blížícím se volbám do poslanecké sněmovny Svaz průmyslu odmítá a považuje ho za nezodpovědný hazard. Upozorňuje na to, že vláda nesmí ohrozit energetickou soběstačnost a bezpečnost země. Proto musí tendr vypsat co nejdříve.

_s211608.jpg

Aktuality / Energie / 16. 2. 2021

Začala výměna paliva u čtvrtého výrobního bloku Dukovan

Na čtvrtém výrobním bloku Jaderné elektrárny Dukovany energetici zahájili pravidelnou odstávku bloku kvůli výměně pětiny paliva za čerstvé. V Dukovanech jde už o čtvrtou odstávku, která bude probíhat za mimořádných preventivních opatření proti nákaze koronavirem. Výkon bloku začali operátoři snižovat minulý týden. V provozu zůstávají tři ze čtyř dukovanských bloků.

8568199328_80014ab603_c.jpg

Aktuality / Energie / 9. 3. 2021

Novy zdroj v Dukovanech dostal zelenou

Společnost Elektrárna Dukovany II, a. s. ze Skupiny ČEZ získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů. Klíčové materiály jsou veřejně dostupné.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia