Tag: DUKOVANY

ic_je_exteriery_13

Energie / Zpravodajství / 21. 9. 2023

V tendru na dostavbu JE Dukovany jsou všichni na stejné startovací čáře

Společnost I&C Energo má velký zájem účastnit se dostavby nových jaderných zdrojů budovaných v České republice. Má ze své historické pozice účast v tendru zajištěnou? A jak vidí spolupráci na projektu s dalšími českými firmami, kde se jejich zájmy kříží? O tom jsme hovořili s Jiřím Holinkou, generálním ředitelem a předsedou představenstva I&C Energo.

DSC00796_2

Aktuality / Energie / 8. 6. 2023

Stálý výbor projednal přípravu nových jaderných zdrojů a plán pro rozvoj malých a středních reaktorů

Aktuální stav přípravy nového jaderného zdroje v Dukovanech a kroky k přípravě dalších zdrojů v obou jaderných lokalitách. Na Ministerstva průmyslu a obchodu se uskutečnilo 7. jednání poradního orgánu vlády, Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v České republice. Výbor doporučil vládě k projednání akční plán rozvoje malých a středních reaktorů v ČR, který připravilo MPO a pracovní skupina výboru.

lukas-lehotsky-Xhle0cfnKrg-unsplash

Aktuality / Energie / 31. 3. 2023

Američané budou nově dodávat jaderné palivo kromě Temelína i do Dukovan

Americká společnost Westinghouse s výrobním závodem ve Švédsku bude dodávat od roku 2024 jaderné palivo i pro Jadernou elektrárnu Dukovany. Nyní palivo pro tamní typ reaktorů jako jediná na světě vyráběla, a do Dukovan dodávala, pouze ruská společnost TVEL. Po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině v loňském roce ČEZ z bezpečnostních důvodů okamžitě zahájil jednání, aby nalezl nového dodavatele paliva.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS