Tag: BIOPLYN

ian-kelsall-r_99s0uBXEs-unsplash

Aktuality / Ovzduší / Energie / Voda / 7. 9. 2023

Praha plní klimatický plán

Náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková předložila radě Zprávu o druhém roce naplňování Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030. Analýza popisuje průběžné výsledky 69 klíčových projektů a předkládá přehled realizovaných aktivit, projektů, strategií a záměrů ve všech čtyřech oblastech – udržitelná energetika a budovy, udržitelná mobilita, cirkulární ekonomika a adaptace na změnu klimatu.

biogas-989479_640

Aktuality / Dotace / 26. 8. 2023

Letní Priorita nabízí porci nových dotací

Ještě ani nevychladly rozpálené solární panely a máme tu další podporu energetických úspor a obnovitelných zdrojů, kterou může využít každý, kdo má nezateplený rodinný dům. Nyní je možné na kvalitní zateplení, nová okna a dveře, výměnu tepelného zdroje, fotovoltaiku, solární ohřev a mnoho dalšího získat dotaci až milion korun a k tomu různé bonusy.

julia-koblitz-JJkwsqNv4d0-unsplash

Energie / Dotace / Zpravodajství / 21. 8. 2023

Nová výzva podpoří vtláčení biometanu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo aktivitu Obnovitelné zdroje energie – vtláčení biometanu. Jedná se o výzvu I. z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), která má podpořit rozvoj výroby biometanu a snížit závislost na dovážených fosilních palivech.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE