Tag: BATERIOVÁ ÚLOŽIŠTĚ

computer-767776_640.jpg

Aktuality / Energie / 30. 10. 2020

Ceny velkých bateriových úložišť v USA poklesly za 3 roky o 70 %

Výstavba velkých bateriových úložišť zaznamenává v poslední době boom po celém světě a pokračování tohoto trendu lze očekávat i v následujících letech. S růstem poptávky stoupá i kapacita výrobních závodů, což se projevuje poklesem nákladů na budování bateriových úložišť. Podle dat americké vládní agentury tak ceny velkých úložišť v USA poklesly mezi lety 2015 a 2018 o téměř 70 %.

windmills-5643293_640.jpg

Aktuality / Energie / 6. 11. 2020

Ve Spojeném království je ve výstavbě přes 8 GW obnovitelných zdrojů

V různých fázích výstavby je ve Spojeném království v současné době více než 8 GW obnovitelných zdrojů energie. Přes tři čtvrtiny této hodnoty tvoří nové instalace offshore větrných elektráren. Kromě OZE je ve výstavbě také 316 MW výkonu v bateriových úložištích. Na konci druhého čtvrtletí země disponovala 48,5 GW výkonu v obnovitelných zdrojích.

Elektrarna_autor_Jan_Posejpal.jpg

Aktuality / Energie / 20. 3. 2021

Česko má jen čtyři bateriová úložiště elektřiny, Velká Británie míří ke třem stovkám. Největší baterii tam teď chce stavět česká firma

Úložiště elektřiny usnadňují nástup obnovitelné energetiky, protože pomáhají vyrovnávat výrobu energie ze slunce a větru. V tomto desetiletí se očekává nárůst počtu velkokapacitních baterií. V Evropě jich zatím funguje nebo vzniká přes 500, nejvíc ve Velké Británii, vyplývá z analýzy projektu Evropa v datech.

cez-tusimice-36.jpg

Aktuality / Energie / 24. 3. 2021

Tušimická baterie v testování obstála

Náhlý pokles frekvence elektřiny v síti si žádá záložní zdroje schopné do 30 vteřin obnovit rovnováhu. Společnosti ČEZ a ČEPS vyzkoušely v rámci projektu BAART zapojení velkokapacitního bateriového systému pro poskytování služeb výkonové rovnováhy, konkrétně automatické regulace frekvence.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia