Reklama

22. 7. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann

Zeptali jsme se MŽP na návrhy nových zákonů

Jak návrh zákona o odpadech tak návrh zákona o výrobcích s ukončenou životností byly zaslány do Legislativní rady vlády.

I přes diskuzi napříč celým spektrem odpadářské společnosti, trvající dlouhé měsíce, přišly návrhy do Rady s mnoha spornými body. Po vypořádání svých připomínek volají především ze strany skládkařů a svozových firem, které pochopitelně trend odklonu ze skládek nesou těžce. K návrhu zákona o odpadech je v současné době 71 rozporů, u návrhu zákona o výrobcích s ukončenou jde o 69 rozporů.

Tento stav není obvyklý proto jsme se zeptali:

I přes několik desítek rozporů doputovali oba návrhy do Legislatviní rady vlády. Důvodem k dokonalému nevypořádání bylo co?

Otázkou je, co je dokonalé vypořádání. Nelze uspokojit všechny požadavky všech připomínkových míst, neboť jsou mnohdy mezi sebou naprosto antagonistické, proto v návrhu zůstaly rozpory. Z pohledu MŽP je to v této chvíli maximum možného v oblasti, kde se názory různých zainteresovaných skupin tolik liší a zároveň se zachováním principů nastolených ministerstvem. Nicméně návrh je stále živý a je možné, že ještě některé připomínky ubudou.

Jakou dle MŽP mají zákony šanci uspět, když je tam tolik sporných míst?

Kdybychom nevěřili na úspěch, pak bychom zákon ani nepředkládali.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372