Reklama

20. 7. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Výhradně elektromobily a hybridy. Volvo chystá od roku 2019 radikální krok

Švédská společnost se chce stát první velkou automobilkou na světě, která se plně přeorientuje na elektromobily a hybridy.

"Tato zpráva bude znamenat konec aut poháněných výhradně spalovacími motory," řekl Hakan Samuelsson, prezident a výkonný ředitel švédské automobilky. "Volvo ohlásilo svůj plán prodat do roku 2025 celkově milión elektrických aut. A co jsme řekli, to myslíme vážně. Tímto způsobem toho dosáhneme."

Od 2019 pouze elektromobily a hybridy

Co bude znamenat rozhodnutí Volva v praxi? Jak společnost oficiálně oznámila minulý týden, všechny nové modely, které Volvo uvede po roce 2019, budou zcela nebo částečně napájeny elektřinou z baterií.

%pst%

Automobilka tedy bude i nadále vyrábět automobily s klasickými spalovacími motory, z portfolia firmy by je však postupně měly vytlačovat elektromobily a hybridní vozidla. Současně firma plánuje ve všech modelových řadách nabídnout i elektrické a hybridní alternativy svých současných modelů.


"Celé je to o zákazníkovi," řekl dále Samuelsson. "Lidé mají stále větší zájem o elektromobily a my chceme na současné i budoucí potřeby našich zákazníků zareagovat." Volvo v současnosti nevyrábí ani jeden plně elektrický model.

Vysokovýkonné elektromobily budou Polestar

Společnost, která je součástí čínského holdingu Geely, plánuje mezi lety 2019 až 2021 uvést pět plně elektrických modelů. Tři z nich představí pod značkou Volvo, zbylé dva pod znovu oživenou sub-značkou ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372