2/2023

Vychází číslo 4/2018 časopisu Sovak

| autor: SOVAK ČR0

Vychází číslo 4/2018 časopisu Sovak

V roce 2018 ke stávajícím funkcím čistírny přibyde i jedna další, a to příjem a odstraňování kapalných odpadů. 

Provozní realizací anammoxu se tak společnost Vodovody a kanalizace Pardubice, a. s., stane pravděpodobně prvním provozovatelem této inovativní technologií v České republice, více se dozvíte v úvodním článku. 

Číslo se také ve velké míře věnuje každoroční významné akci pro vodohospodáře, a to oslavám Světového dnu vody 2018 (SDV 2018). 

Na vnitřních stranách obálky si tak lze prohlédnout fotografie jak z akcí členů SOVAK ČR k SDV 2018, na které se zaměřila i rubrika Z regionů, tak i z celostátních tradičních oslav v Kongresovém centru Praha a společenského večera se slavnostním koncertem v prostorách Břevnovského kláštera.

Zprávu z již 23. celostátního setkání vodohospodářů při příležitosti SDV 2018 připravil Ing. Jan Plechatý. 

Součástí slavnostního setkání bylo i vyhlášení výsledků soutěže VODOHOSPODÁŘSKÁ STAVBA ROKU 2017, v článku jsou tak podrobněji představeny i vítězné stavby jednotlivých kategorií a podkategorií soutěže. 

Ve třetím pokračování textů z právní komise SOVAK ČR o GDPR autoři Mgr. Rostislav Šívara, Mgr. Barbora Veselá a Mgr. Jan Toman přešli od teoretických otázek k seznámení čtenářů s tím, jak zavést GDPR do každodenní praxe. 

Výrazně se časopis zaměřil i na zprostředkování poznatků ze zahraničních jednání, ať už se jedná o zasedání komise EurEau pro pitnou vodu či pro odpadní vody a také zajímavou akci v Chorvatsku. 

V úzké spolupráci se SOVAK ČR a agenturou CzechTrade totiž zorganizoval v Záhřebu Zastupitelský úřad České republiky v Chorvatsku odborný seminář Představení českých vodohospodářských firem klíčovým partnerům a potenciálním klientům v Chorvatsku. 

Druhým pokračováním byl zakončen text Poznatky z prevádzky veľkých ČOV s biologickým odstraňováním dusíka a fosforu v SR. 

Co vše číslo 4/2018 časopisu Sovak přináší, můžete zjistit z jeho Obsahu http://www.sovak.cz/stranka/obsahy-aktualniho-rocniku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP