Reklama

20. 11. 2017  |  Aktuality  |  Autor: APROVAK

Vodohospodáři čistí vodojemy, které zásobují krajské město pitnou vodou

Pracovníci provozovatele vodovodních a kanalizačních sítí, společnosti ČEVAK a.s., začali tento týden s každoročním čištěním tří hlavních vodojemů, které zásobují pitnou vodou České Budějovice. Jako první přišel na řadu vodojem Hosín, v příštích týdnech se očisty dočkají i vodojemy ve Starých Hodějovicích a Dubičném.

Vodohospodáři zbavují stěny a dno nádrží usazenin a nánosů mechanickou cestou. Hlavní roli při tom hraje tlaková voda a košťata. 

„Pitná voda z čištěné komory vodojemu nejprve musí řízeně odtéct do spotřebiště. Následující den komoru vyčistíme a poté ji opět zprovozníme,“ popisuje postup prací vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej Koupal.

Lidé ale během čištění nepocítí žádnou změnu. „Čistí se vždy jen jedna komora. Z té zbývající i nadále zásobujeme odběratele pitnou vodou. Nedochází tedy k žádnému omezení jejích dodávek,“ říká Ondřej Koupal. První komora hosínského vodojemu je již vyčištěna. Příští týden začne čištění druhé části vodojemu.

Maximální výška hladiny hosínského vodojemu je pět metrů, jedna komora pojme dva tisíce krychlových metrů vody. Kromě Českých Budějovic zásobuje také obyvatele Borku a přes automatickou tlakovou stanici dodává vodu také do vodojemu Těšín. Obyvatelům slouží již od 80. let minulého století. V roce 2012 byl zrekonstruován.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372