1/2024

Valašskomeziříčské náměstí ovládli příznivci elektromobility

| autor: Město Valašské Meziříčí0

Valašskomeziříčské náměstí ovládli příznivci elektromobility

Na valašskomeziříčské náměstí se uplynulou sobotu (24. srpna) sjeli malí i velcí milovníci ekologických vozidel všech druhů a velikostí. „Po úspěšném premiérovém Srazu elektromobilů na Valašsku v loňském roce jsme se rozhodli na akci navázat. Naším cílem je seznámit širokou veřejnost s možnostmi, které dnes nabízejí nejen elektromobily, ale například i koloběžky, kola a další dopravní prostředky na elektrický pohon,“ přiblížil smysl akce starosta města Robert Stržínek.

Valašské Meziříčí patří k průkopníkům dopravy šetrné k životnímu prostředí. Zdejší radnice jako jedna z prvních v České republice zařadila do svého vozového parku elektromobil již v roce 2017. „Naše zkušenosti s jeho provozem jsou veskrze pozitivní a rádi jsme se o ně s návštěvníky 2. srazu elektromobilů na Valašsku podělili. Cenné informace navíc získali také od dalších majitelů a provozovatelů elektromobilů, kteří se akce zúčastnili,“ pokračoval starosta.

Na náměstí byly k vidění mimo jiné elektromobily značek Hyundai, BMW, Audi, Nissan, Volkswagen či Peugeot a chybět nemohla ani americká automobilka Tesla. „O významu akce vypovídá i to, že si náš sraz elektromobilů nenechal ujít ani majitel zatím jediné Tesly model 3 v České republice. Pokud můžeme soudit z ohlasů účastníků i návštěvníků, akce se opět vydařila a už se všichni těšíme na další ročník,“ neskrýval spokojenost starosta Stržínek.

Bohatý doprovodný program pak nabídl předváděcí jízdy, elektrokáry, hoverboardy či atrakce pro děti. Velký zájem byl také o další „vozítka“ na elektrický pohon – kola, koloběžky nebo motorky.

Akci uspořádalo město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu ASEP.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP